Website gebouwd door Intronet BV

bestellen inkijkexemplaar

ISBN 9789059372139

€ 17,90

Bookmark and Share

104 blz.
15 x 22 cm
(groot formaat)
ca. 50 illustraties
en 2 plattegronden
paperback
vormgeving Gijs Sierman

Awaters spoor

Literaire omzwervingen door het Utrecht van Martinus Nijhoff
Niels Bokhove

Deel 18 in de reeks Literaire wandelingen

Tussen 1933 en 1941 woonde Martinus Nijhoff (1894-1953) in Utrecht. Hier schreef hij zijn bekendste werken: ‘De moeder de vrouw’, (‘Ik ging naar Bommel om de brug te zien’), ‘Het kind en ik’, ‘Awater’ en ‘Het uur U’. In het befaamde pand Oudegracht 341 woonde hij samen met de schilder Pyke Koch, de schrijvers Jan Engelman en Cola Debrot en de musicus Hans Philips. In deze groep verkeerden ook Victorine Hefting, balletdanser-choreograaf Igor Schwezoff en actrice Claudine Witsen Elias. Veel minder bekend is de docente klassieke talen Josine van Dam van Isselt, met wie Nijhoff tussen 1933 en 1947 een relatie had en die veel meer dan tot nu toe werd aangenomen een stempel op zijn persoon en werk heeft gedrukt.
Een wandeling langs de tien ‘staties’ van ‘Awater’, het gedicht dat zich geheel in Utrecht ontrolt. Aan de hand van Nijhoffs beroemde gedicht en briefcitaten volgen we de dichter van 'Awater' op zijn gang door de Domstad.

Niels Bokhove is filosofie- en literatuurhistoricus. Hij publiceerde eerder over Franz Kafka, David Vogel, Bruno Schulz, Paul Celan en Sándor Márai.


Liefhebbers van dit boek bestelden ook

  Verder verschenen in dit genre

Hart van mijn land ik ben terug 1 De pen in het zand 2 Red Flag Eddy 3 Hart van mijn land ik ben terug
Hart van mijn land ik ben terug
Een literaire wandeling door het Zeeland van Hans Warren
  De pen in het zand
Een literaire zwerftocht over De Hoge Veluwe
  Red Flag Eddy
Een schelmenleven
  Hart van mijn land ik ben terug
Een literaire wandeling door het Zeeland van Hans Warren
meer info   meer info   meer info   meer info