ISBN 9789059372023
van € 29,50 voor € 25,-
192 pagina's, 170 kleurenfoto's
Ontwerp Judith van den Bos
Tevens in deze serie: Peter Elenbaas, Amsterdam onbewolkt 1, met tekst van Lambiek Berends Peter Elenbaas, Amsterdam onbewolkt 2, met tekst van Lambiek Berends Peter Elenbaas, Amsterdam onbewolkt 3, met tekst van Lambiek Berends
Peter Elenbaas, De Wadden onbewolkt, met tekat van Wio Joustra
Kijk hier hoe Peter Elenbaas zijn foto's maakt
|
Amsterdam onbewolkt 4
Peter Elenbaas en Lambiek Berends
Fotograaf Peter Elenbaas en journalist Lambiek Berends maakten deze zomer weer vele vluchten boven Amsterdam voor een nieuwe luchtfotoserie in Het Parool. Die serie wordt wederom bekroond met een fotoboek in de succesreeks Amsterdam onbewolkt.
Aan de hand van de luchtfoto’s wordt in dit boek de ontwikkeling van de stad geschetst, vanaf haar ontstaan rond ‘de Plaats’ (de Dam) tot aan de huidige uitbreidingen, zoals IJburg en de Zuidas. Amsterdam groeide in de loop van acht eeuwen door opeenvolgende uitbreidingsplannen, waarna in de diverse stadswijken weer vernieuwingen en aanpassingen zijn uitgevoerd. Elenbaas en Berends volgen de ontwikkelingen en traceren de sporen van het verleden. Dit boek brengt ons onder meer in de Westelijke Tuinsteden en de Bijlmer, in het stadshart en op voormalige haven- en industrieterreinen.
|